נובה מכשירי מדידה

נובה מכשירי מדידה

מידע כללי על החברה

נובה מכשירי מדידה מפתחת ומשווקת מערכות מדידה אופטיות עבור תעשיית המוליכים למחצה. מוצרי החברה מבוססים על טכנולוגיה אופטית שהינה החדשנית ביותר בשוק.

מערכות המדידה האופטיות של נובה מבצעות בקרה על שבבים מתקדמים, המיוצרים על גבי פרוסות סיליקון במפעלי ייצור השבבים. השבבים הנמדדים על ידי מערכות המדידה של נובה, משולבים עם סיום הייצור במכשירי אלקטרוניקה מתקדמים, כגון סמארטפונים, טאבלטים ומחשבי אולטראבוק.

האתגר

הקמת מערכות BI ו-Business Discovery התומכות בתהליכי העבודה הייחודיים של חברת נובה, המאפיינים חברה טכנולוגית מתקדמת עם פריסה בינלאומית רחבה. האתגר העיקרי הוא ההתמודדות עם תהליכים עסקיים וחישובים מורכבים, הן מבחינה טכנית והן מבחינת הלוגיקה העסקית.

הפתרון

הוקמה מערכת מבוססת קליק-ויו, אשר:

  • מבצעת תהליך מורכב של חישוב תחזית הכנסות (revenue) לפי כללים של הכרה בהכנסה באמצעות כלי BI מתקדמים.
  • מנהלת מלאי נוכחי ומבצעת תחזית מלאי שוטפת לתקופה של רבעון ולתקופה של שנה, כולל תחזית סבבי מלאי ושלל ניתוחים חדשים כגון סבב זמן עתידי למלאי, חישוב עמידה בזמני אספקה ללקוחות בחתכים שונים, הזמנות פתוחות, צורך במלאי עתידי ויכולת מתקדמת לתחקר ולקבל התראות על חריגים.
  • מנהלת און-ליין ובזמן אמת את רצפת הייצור בחדרים נקיים, לרבות הצגה ויזואלית של מצב המכונות על רצפת הייצור וביצוע חיתוך של פרמטרים כמו זמן ייצור, תקלות, היסטוריה, בעיות וחסרים.

לסיום

מערכת ה-BI וה-Business Discovery מבוססת QlikView מבית Greenhouse הינה הבסיס לקשת פתרונות המהווים הבסיס ליצירת ידע ארגוני תומך החלטות ניהוליות בארגון. מדובר בתהליך מורכב המבוסס על אוסף חוקים ותהליכים עסקיים. תהליך ניתוח הנתונים שלקח בעבר ימים לאסוף, לאמת ולעבד, הפך אוטומטי לחלוטין ומציג מידע מעודכן מדי שעה.

לדברי יניב לוריא, מנהל מערכות המידע של נובה מערכות מדידה: “בזכות יישום האפליקציות הנהלת החברה מתפנה לעסוק בניתוח המידע והפקת ידע במקום בתהליכים של ההפקת דוחות. פתרון ה-BI מאפשר קבלת חיתוכים שפעם היו בלתי אפשריים. תהליך העבודה יצר שפה ארגונית אחידה ושיפר את התהליכים הארגוניים”.

לסיפורי לקוחות נוספים לחצו כאן

דילוג לתוכן