במהלך ספטמבר 2014, השיקה חברת Qlik את Qlik Sense, מוצר חדשני שלוקח את תחום ה-Self Service BI & Data Visualization צעד נוסף קדימה ומהווה נדבך נוסף ל-QlikView, מוצר הדגל של החברה בתחום ה-Guided BI של חברת Qlik.

על מנת להבין את גודל הבשורה לארגונים, נחזור תחילה ל-QlikView, מערכת ה-Guided BI של חברת Qlik. מערכת QlikView מסייעת לארגונים וליחידות ארגוניות (כספים, שיווק, ייצור ועוד) באיסוף נתונים ממקורות רבים והפיכתם לתובנות עסקיות המניעות את מקבלי ההחלטות לפעולה. זהו המהות של Business Intelligence. ההבדלים הרבים בין QlikView לבין מערכות BI אחרות כוללים מהירות הטמעה, גמישות אופטימלית (הן בהתאמה ליחידה/ארגון ספציפי והן באופציה ליישום מדורג) התאמה למובייל, יכולות פורצות דרך כגון Hybrid BI, Business Discovery ,Global Associative Search ועוד.

החזון של Qlik Sense הוא להעביר את הכוח למשתמשים (Self Service BI & Data Visualization) ולאפשר להם ליצור את הניתוחים להם הם זקוקים בקלות, בפשטות ובמהירות, ללא תלות "במומחים", כולל אפילו הוספת נתונים "פרטיים של המשתמש" לאפליקציה קיימת ב-drag & drop. במקביל, Qlik Sense מעניק ליחידת ה-IT בארגון מערכת BI עוצמתית עם ארכיטקטורה ל-Enterprise ויכולת מתקדמת לטיוב, דירוג ואבטחת נתונים, יחד עם מתן ההרשאות המתאימות בכל הרמות ע"פ הצורך.

Qlik Sense מאפשרת למשתמש לבנות לעצמו את מסכי החקירה והתצוגה (Dashboard) המתאימות לו, ולשתף אותן עם קולגות במחלקה, בארגון ואף בארגונים אחרים. עם Qlik Sense המשתמש נמצא במרכז, ויש לו את הכלי העוצמתי ביותר ליצירת תרומה משמעותית למחלקה ולארגון בהם הוא עובד.

Qlik Sense יוצר מציאות בה לכל עובד יש גישה לאנליטיקות ולמגמות העדכניות ביותר, מה שמאפשר חקירת נתונים בכל מקום ובכל זמן, יצירת ויזואליזציות עם תובנות אישיות ושיתופן (ע"פ הרשאות). Qlik Sense מחבר את הכוח הטמון במערכת Guided BI איכותית עם נגישות פשוטה ומקסימלית לכל משתמש בארגון. מדובר בצעד נפלא נוסף של חברת Qlik, לטובת ארגונים בארץ ובעולם.

 רוצים להעמיק בקריאה? כנסו ללינקים הבאים:

הודעה לעיתונות מטעם חברת Qlik בנוגע להשקה של Qlik Sense

סיור ויזואלי של Qlik Sense