נובה מכשירי מדידה מפתחת ומשווקת מערכות מדידה אופטיות עבור תעשיית המוליכים למחצה. מוצרי החברה מבוססים על טכנולוגיה אופטית שהינה החדשנית ביותר בשוק.

מערכות המדידה האופטיות של נובה מבצעות בקרה על שבבים מתקדמים, המיוצרים על גבי פרוסות סיליקון במפעלי ייצור השבבים. השבבים הנמדדים על ידי מערכות המדידה של נובה, משולבים עם סיום הייצור במכשירי אלקטרוניקה מתקדמים, כגון סמארטפונים, טאבלטים ומחשבי אולטראבוק.

האתגר

הקמת מערכות BI ו-Business Discovery התומכות בתהליכי העבודה הייחודיים של חברת נובה, המאפיינים חברה טכנולוגית מתקדמת עם פריסה בינלאומית רחבה. האתגר העיקרי הוא ההתמודדות עם תהליכים עסקיים וחישובים מורכבים, הן מבחינה טכנית והן מבחינת הלוגיקה העסקית.

הפתרון

הוקמה מערכת מבוססת קליק-ויו, אשר:
מבצעת תהליך מורכב של חישוב תחזית הכנסות (revenue) לפי כללים של הכרה בהכנסה באמצעות כלי BI מתקדמים.
מנהלת מלאי נוכחי ומבצעת תחזית מלאי שוטפת לתקופה של רבעון ולתקופה של שנה, כולל תחזית סבבי מלאי ושלל ניתוחים חדשים כגון סבב זמן עתידי למלאי, חישוב עמידה בזמני אספקה ללקוחות בחתכים שונים, הזמנות פתוחות, צורך במלאי עתידי ויכולת מתקדמת לתחקר ולקבל התראות על חריגים.
מנהלת און-ליין ובזמן אמת את רצפת הייצור בחדרים נקיים, לרבות הצגה ויזואלית של מצב המכונות על רצפת הייצור וביצוע חיתוך של פרמטרים כמו זמן ייצור, תקלות, היסטוריה, בעיות וחסרים.